in

İstinaf Mahkemesi Kararını Verdi: Cem Yılmaz’ın Ahu Yağtu’ya Ödeyeceği Nafakada İndirim İsteği Reddedildi

Cem Yılmaz ve eski eşi Ahu Yağtu arasında sular bir türlü durulmuyor.

İstinaf Mahkemesi Kararını Verdi: Cem Yılmaz’ın Ahu Yağtu’ya Ödeyeceği Nafakada İndirim İsteği Reddedildi

Cem Yılmaz ve eski eşi Ahu Yağtu arasında sular bir türlü durulmuyor. Ünlü komedyen 10 bin dolar nafaka öderken dolar kurundaki artış ve pandemi koşulları nedeniyle nafakanın düşürülmesi için Ahu Yağtu’ya dava açmıştı. 70 bin liraya düşürülen nafaka Yağtu’yu harekete geçirdi. İstinaf mahkemesine taşınan davada karar çıktı. Mahkemeden Cem Yılmaz’ı üzecek bir karar çıktı.

Gelin detaylara göz atalım…

Bildiğiniz gibi Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu 2012 yılında dünyaevine girmişti. Sevilen iki oyuncunun birlikteliği ise hayran kitlelerini oldukça sevindirmişti.

2012 yılında dünyaya gelen bebekleriyle ilk kez anne-baba olma duygusuyla tanışan oyuncu çift oğullarına Kemal adını vermişti.

24 Aralık 2013 tarihinde tek celsede ve anlaşmalı olarak boşanan Ahu Yağtu ve Cem Yılmaz’ın evlilikleri sadece 20 ay sürdü.

Cem Yılmaz’ın boşanmanın ardından eski eşine 10 bin dolar nafaka ödemesine karar verilmişti. Evliliğinin noktalanmasından beri oğlu Kemal için Yağtu’ya 10 bin dolar ödeme yapan Yılmaz ‘ın başı, zorlu ekonomik şartlarla birlikte hızla yükselen dolar kuruyla derde girdi.

Bu konu hakkında bir şeyler yapmak isteyen ünlü komedyen, dolar kurundaki artış ve pandemi koşulları sebebiyle ödediği nafakanın indirilmesi için Yağtu’ya dava açtı.

Cem Yılmaz, eski eşine ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin Türk Lirası’na indirilmesi talebinde bulundu. Sevilen komedyenin isteğini kısmen kabul eden mahkeme, Yılmaz’ın 70 bin TL ödemesine karar verdi.

Ahu Yağtu, nafakanın 10 bin dolardan 70 bin liraya düşürmesi karşısında tepkisiz kalamadı. Yağtu’nun avukatı ise konuyu istinaf mahkemesine taşıdı.

Cem Yılmaz’ın gelirinde herhangi bir azalmadığının altının çizildiği dilekçede ‘Davacının pandemi sürecinden olumsuz etkilendiği, reklamlarda boy gösterdiği tedarik firmalarının işlerinin arttığı, 14 milyon lira ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa’nın birçok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye’deki ve Londra’daki taşınmazlarından döviz cinsinden kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye’deki enflasyon oranlarını dahi baz almadığı, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlik unsurunu kabul etmediklerini’ ifadeleri yer aldı.

İstinaf mahkemesi ise Ahu Yağtu’nun dilekçesinin değerlendirdikten sonra bir karara vardı. Dilekçe sunulan nedenleri haklı bulan mahkeme karar bozmaya gitti.

Verilen kararın ardından, Cem Yılmaz’ın yeniden 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edeceği netleşti.

Ünlü komedyen eğer 2 hafta içinde itiraz dilekçesi sunarsa, çıkan kararı Yargıtay temyiz yoluna taşıma hakkına sahip olacak.

Konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Buyurun yorumlara…

What do you think?

Oyuncu Sibel Gökçe’den korkunç itiraf: 8 yaşında babamın arkadaşı tarafından cinsel istismara uğradım

Sosyal Medya Fenomeni Merve Taşkın, Paylaşımları Müstehcen Bulunduğu için Hapse Girebileceğini Açıkladı!