in

İcralık Oldu: Sosyetenin Milyarder Güzeli Süreyya Yalçın Miras Davasıyla Gündemde!

Sosyete camiasının en ünlü simalarından biri olan Süreyya Yalçın gündemin dikkat çeken isimleri arasında yer aldı. Babası Faruk Yalçın’dan kalan 4 milyar dolarlık miras için kardeşleriyle davalık olmuştu. Yıllardır miras davasının devam ettiği ünlü …

İcralık Oldu: Sosyetenin Milyarder Güzeli Süreyya Yalçın Miras Davasıyla Gündemde!

Sosyete camiasının en ünlü simalarından biri olan Süreyya Yalçın gündemin dikkat çeken isimleri arasında yer aldı. Babası Faruk Yalçın’dan kalan 4 milyar dolarlık miras için kardeşleriyle davalık olmuştu. Yıllardır miras davasının devam ettiği ünlü güzel bu sefer de alacak nedeniyle avukatı tarafından icralık oldu.

Cemiyet hayatının en tanınmış isimlerinden bir tanesi olan Süreyya Yalçın, 2016 yılının Ocak ayında iş insanı Ozan Baran’la evlenerek Miami’ye gelin gitti.

O tarihten bu yana Amerika-Miami’de yaşayan Yalçın’ı magazin gündeminin en dikkat çeken ismi oldu. Yerli Paris Hilton olarak anılan Süreyya Yalçın uzun zamandır mücadele ettiği davalarla adından söz ettiriyor.

Ünlü güzel, 84 yaşındaki babası Faruk Yalçın’ı 2008 yılında kaybetmişti. Yalçın’ın babasından kalan servetten payına düşeni almak için Türkiye’ye geleceği iddia edilmişti.

Yalçın ise konuya dair sosyal medya hesabından, ”Bugün bir kısım basın yayın organlarında 97.000.000 dolar miras almak üzere imza işleri için İstanbul’a geldiğim, imza işleri bittikten sonra da Bodrum’a geçtiğim haberleri yer almıştır. İmza işleri için İstanbul’a geldiğim ve 97.000.000 dolar para aldığım haberi tümüyle gerçek dışıdır. Henüz sonuçlanmış bir miras davam da olmayıp halen yargılaması devam etmektedir.

Kamuoyunun da bildiği üzere evlendiğimden beri eşim Ozan Baran ile Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaktayım. 28 Haziran’da ülkeme giriş yaparak tatil için Bodrum’a geçtim. Hakkımda asılsız ve gerçekdışı sansasyonel haber yapma hevesinde olan kişileri kınadığımı ve bu haberleri tümüyle yalanladığımı Sayın Kamuoyunun bilgisine sunarım.” açıklamasını yapmıştı.

Vefat eden Faruk Yalçın’ın ilk eşinden olan 4 çocuğu, evlilik sözleşmesi yaptığı üvey anneleri Ülkü Yalçın ve birlikteliklerinden dünyaya gelen kızları Süreyya Yalçın’ın miras dışı bırakılmalarını talep etmişti.

Yıllarca süren miras davasında Yalçın, babasından kalan servetten payını almayı hak etmişti.

Babasından kalan servet için kardeşleri ile davalık olan Süreyya Yalçın mirası aldı ancak dava ile ilgili mücadelesi henüz sona ermedi.

Ünlü güzelin, avukatı Kamil Yıldırım Yücel tarafından icralık olduğu ortaya çıktı.

Bülent Cankurt, Günaydın köşe yazısında olayı şu ifadelerle kelimelere döktü:

”Süreyya Hanım, 2008 yılında 84 yaşında vefat eden babası Faruk Yalçın’ın bıraktığı 4 milyar dolarlık servetten payını alabilmek için kardeşleri ile yıllardır davalıktı.

Avukat Kamil Yıldırım Yücel, 15 Ekim 2014-15 Eylül 2022 tarihleri arasında Süreyya Hanım’a bu davalarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermiş.”

”Ancak iddiasına göre; 96 ay boyunca Süreyya Yalçın Baran’dan beş kuruş alamamış. Alacaklarının toplamı olan 720 bin Euro’yu faizleri ile birlikte tahsili için de İcra Dairesi kanalıyla ödeme emri göndermiş.”

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Buyurun yorumlara…

What do you think?

Hazar Ergüçlü ve Ekin Koç’un Birlikte Olduğu İddia Edildi! 3 Mayıs’ta Ünlülerin Yaptığı Instagram Paylaşımları

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül’le İlgili Çarpıcı Açıklamalarda Bulunan Onur Akay, Darp Edildiğini İddia Etti!