içinde

Yayın Yaptığı İçin Eleştirilen Müge Anlı Topladığı Bağış ve Yaptığı Yardımlarla Bu Kez de Övgüye Layık Görüldü

6 Şubat Pazartesi sabaha karşı 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 9 çevre ili de kapsayan deprem sonrası ATV’de yayınlanan Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Böyle bir durumda …

Yayın Yaptığı İçin Eleştirilen Müge Anlı Topladığı Bağış ve Yaptığı Yardımlarla Bu Kez de Övgüye Layık Görüldü

6 Şubat Pazartesi sabaha karşı 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 9 çevre ili de kapsayan deprem sonrası ATV’de yayınlanan Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Böyle bir durumda işlediği konuda gelen cinayet itirafını izleyicileriyle paylaşan ve sonrasında IBAN numarası paylaşarak hem Kızılay ile birlikte hem de kendi adına bağış toplayan Müge Anlı, bu kez ise topladığı bağış miktarı ile övgüye layık görüldü.

Şu an tüm Türkiye’nin tek gündemi Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya’da etkili olan 7.7 şiddetindeki deprem.

3549 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu felakette 20 bini aşkın vatandaşımız yaralı olarak hastanelere kaldırıldı. Bir o kadar da enkaz altında hala kurtarılmayı bekleyen insan olduğu söylentiler arasında.

Başarılı sunucu Müge Anlı da tüm bu yaşananların ardından her sabah olduğu gibi tam 10:00’da ATV ekranlarında Tatlı Sert isimli programını açtı.

Programı açarken yaşanan felaketle ilgili başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Müge Anlı, uzun süredir işlediği konu olan Mustafa Yılmaz kaybıyla ilgili yaşanan son dakika gelişmesini açıkladı.

Mustafa Yılmaz’ın kayınpederi tarafından öldürüldüğü ve bu cinayetin itiraf edildiğini aktardı.

Oğlunun öldürüldüğünü öğrenen anneye telkin eden Müge Anlı, programı erken kapatacağını söyleyerek yardımda bulunmak isteyen gönüllüler için gerekli IBAN numaralarını ve iletişim bilgilerini paylaştı.

Müge Anlı’nın bir süre önce hayata geçirdiği Müge Anlı ve Dosları Mobil Aşevi projesini de deprem bölgelerine doğru yola çıktı.

Yayın sırasında sosyal medyada ‘Ülke bu durumdayken yayın yapıyor’ diyerek adeta linç edilen Müge Anlı, yayının bir ‘ara yayın’ olarak düşünülmesi gerektiğini ve bu kısa süreçte de yardım kampanyasını duyurmak istediğini açıkladı.

Bugün ise Müge Anlı ve Dostlar Mobil Aşevi’nin, depremzedelere gıda yardımında bulunmak için deprem bölgelerine ulaştığı açıklandı!

Ardından ise 10 milyon TL’nin üstünde bağış yardımı toplandığını bizzat Müge Anlı duyurdu.

24 saat geçmeden toplanan 10 milyon TL, kısa süre içerisinde 26 milyon TL’ye çıktı!

Dün yayına çıktığı için deyim yerindeyse adeta linçlenen Anlı, topladığı bağış ve yaptığı yardımlar sonrasında bu kez de övgü yağmuruna tutuldu…

Valla ne diyelim, helal olsun!

Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın…

Ne düşünüyorsun?

Kahramanmaraş Depremi’nin Ardından Canla Başla Çalışan Haluk Levent’in Paylaşımı Hepimizi Ağlattı!

Kahramanmaraş Depremi’nin Ardından Yaşanan Vahim Tablo Karşısında Ünlülerden de İsyan Sesleri Yükseliyor!