içinde , ,

Söylemezsem Olmaz’ın Sunucusu Bircan Bali’nin “Bu Evrim Değil, Başka Bir Şey” Dedirten Estetik Serüveni

Yaptığı yorumlarla her gün farklı bir gündem yaratan Bircan Bali’nin eski fotoğrafı ortaya çıkınca değişimi gündem oldu!

Söylemezsem Olmaz’ın Sunucusu Bircan Bali’nin “Bu Evrim Değil, Başka Bir Şey.” Dedirten Estetik Serüveni

Yaptığı yorumlarla her gün farklı bir gündem yaratan Bircan Bali’nin eski fotoğrafı ortaya çıkınca değişimi gündem oldu! Haliyle ünlü sunucunun yüzüne yaptırdığı işlemler son dönemde büyük bir merak konusu. Kendisi estetik yaptırmadığını söylese de Bali’nin değişimi epey şaşırtıcı. Gelin, uzun yıllardır televizyon ekranlarında olan Bircan Bali’nin estetiksiz hâlini ve değişimini mercek altına alalım.

Bircan Bali, gençliğinde, kankası Seren Serengil’in ezeli düşmanı Gülben Ergen’e benziyormuş.

Bircan Bali’nin geçmiş dönemde karamel rengi saç kullanması birçok kişiyi şaşırtıyor çünkü günümüzde koyu kahverengi saçları ve bronz teniyle kameralar karşısına geçiyor. Ünlü sunucunun estetiksiz hâli ise görenleri hayrete düşürüyor. Bali, sunuculuğunu yaptığı programda yayınlanan fotoğrafı karşısında kendisini o zamanlar Gülben Ergen’e çok benzettiklerini söyledi. O yıllarda kaşlarını çok ince şekilde kullansa da günümüzde daha kalın kaş modellerini tercih ediyor. Fotoğraftaki hâlinden çok farklı görünmesinin sebebini ise kaş şeklini değiştirmesini bağlıyor ve kaşların yüzü çok değiştirdiğini söylüyor.

Kanıt dizisinde oynayan o kadının Bircan Bali olduğunu kim tahmin ederdi ki?

Bir dönem çok ses getiren Kanıt dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Bircan Bali, o dönemki hâlini oldukça çirkin bulduğunu söylüyor. Bazıları Bali’nin estetiksiz görünümünü daha güzel bulsa da ünlü sunucu onlara katılmıyor. O dönem yapılan makyajların da kötü olduğunu söyleyen Bali, dolgusuz dudakları için ruj bile kullanılmamış olmasını eleştiriyor. Ayrıca günümüzde Bali’nin gözleri, dizideki hâline göre daha çekik ve kalkık duruyor. Kendisini ‘tepsi gözlü’ olarak tarif eden Bali’nin gözleri için bir işlem yaptırıp yaptırmadığı da merak konusu.

Abbas’ın Melekleri filmindeki görünümü de çok farklı.

Bircan Bali, geçmişte Abbas’ın Melekleri filminde de oynamış. Bu filmde yine karamel rengi saçları ve estetiksiz yüzüyle şimdiki görüntüsünden epey uzak. Hatta birçok kişi filmde oynayanın Bircan Bali olduğunu bile anlamamış. Bazıları ise Bali’nin eski hâlini görünce yüzüne yazık ettiğini ve gereksiz birçok operasyon geçirdiğini söylüyor. Bircan Bali bu fikirlere saygı duysa da kendini televizyonda izledikçe yüzünde sürekli kusur bulduğunu dile getiriyor.

Bircan Bali’nin geçmiş görüntülerine bakınca dikkat çeken ilk şey elmacık kemikleri.

Günümüzde elmacık kemikleri daha belirgin olan Bircan Bali’nin geçmişte yüz hatlarının daha yumuşak olduğu görülüyor. Kanıt dizisindeyken yüzünde hiçbir işlem olmadığını söyleyen Bircan Bali’nin elmacık kemiklerinin ve çene hattının daha sonra işlem gördüğü apaçık ortada! Kendisi de yüzüne botoks yaptırdığını saklamıyor. Ancak yüzünün yaşlandıkça yerine oturduğunu da söylemeden edemiyor.

Ünlü sunucunun burnundaki işlem onu âdeta bambaşka birine çevirmiş.

Üniversite yıllarındaki fotoğraflarıyla şimdiki hâli arasında da âdeta dağlar olan Bircan Bali, burnunda dolgu olduğunu söylüyor. Ayrıca burnunda dolgu yokken burnunun daha küçük durduğunu ve dolguların burnunu büyüttüğünü belirtiyor. Burnunun yaşlandıkça düştüğünü de ekliyor. Hatta gençliğinde burnunu daha çok beğeniyormuş. Bir YouTube videosunda söylediğine göre burnunun eski görünümünü çok daha sempatik buluyormuş.

Dudaklarında da dolgu olduğu gözlerden kaçmıyor.

Bircan Bali geçmişte de dudaklarında dolgu olduğunu açıklamıştı ancak günümüzde dudakları geçmiş görüntülerine göre daha büyük. Bu yüzden estetik iddiaları havada uçuşuyor. Eskiden dudaklarının çok ince olduğunu söyleyen Bircan Bali, o yıllardaki dudak yapısını beğenmiyormuş. Ancak dolgunun süresi doldurduğunda eriyen bir şey olduğunu da ekliyor ve dolguyu estetik olarak görmediği için ‘Dudağımda estetik yok, dolgu olduğunu zaten saklamıyorum.’ diyor. Ayrıca dolgu yaptırma alışkanlığının 2017 yılından beri devam ettiğini de söylüyor.

Geçmişte stüdyoya makyajsız daldığı günler unutulmadı.

Bircan Bali, makyajsız olarak da kameralar karşısına çıkmış birisi. Özellikle program yaptığı kanaldaki bir başka yapıma bir anda makyajsız şekilde çıkması ve izleyenleri şaşırtması çok konuşulmuştu. O yıllarda da dudaklarının ve burnunun farklı olduğu gözlerden kaçmıyor. Yine de daha önce de değindiğimiz gibi Bircan Bali, dolgu ve botoks gibi işlemleri estetik operasyon olarak değerlendirmiyor. Ancak ekran önündeki pek çok ünlü gibi farklı işlemler yaptırmaktan da geri kalmıyor.

Ne düşünüyorsun?

Kasık yırtmaçlı elbisesiyle sahneye çıkan Hülya Avşar, Deniz Akkaya ve Saba Tümer’le kalça dansı yaptı

İstiklal’deki patlamaya sessiz kalıp Konya’daki katliama tepki gösteren Tarkan’dan eleştirilere cevap