içinde

Meral Akşener’in Ailesi Hakkında Bilinmeyenler: Eşi Devrimci Arkadaşlarından Dayak Yemiş!

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti lideri Akşener, Fatih Altaylı’nın sorularını cevaplamasının ve altılı masadan ayrılıp daha sonra masaya tekrar dönmesinin ardından gündem oldu. Bunun üzerine Meral Akşener’in kendisi ve ailesi hakkında birçok kişi bilgi …

Meral Akşener’in Ailesi Hakkında Bilinmeyenler: Eşi Devrimci Arkadaşlarından Dayak Yemiş!

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti lideri Akşener, Fatih Altaylı’nın sorularını cevaplamasının ve altılı masadan ayrılıp daha sonra masaya tekrar dönmesinin ardından gündem oldu. Bunun üzerine Meral Akşener’in kendisi ve ailesi hakkında birçok kişi bilgi sahibi olmak adına arama motorlarına koştu. Bizler de Meral Akşener’in kendisi ve ailesiyle ile ilgili ayrıntıları sizler için derledik.

Geçtiğimiz haftalarda Meral Akşener Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sorularını cevapladı.

İyi Parti liderinin kendisine kimsenin zorla bir şey yaptıramayacağını söylerken “oğlum hariç” ifadesini kullandıktan sonra Akşener’in ailesi en çok aratılanlardan biri oldu.

Bizlerde öncelikle Meral Akşener’i biraz tanıyalım…

Türk tarihçi ve siyasetçi olan Meral Akşener, Selanik’ten Kocaeli’ye göç eden Balkan Türkü bir ailenin kızı. 18 Temmuz 1956 Tahir Ömer Bey ve Sıddıka Hanım’ın çocuğu olan Akşener, İzmit ilçesine bağlı Gündoğdu köyünde doğdu. 

1974 yılında Bursa Kız Öğretmen Lisesi’ni tamamlamasının ardından 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 

1979 ve 1982 yılları arasında öğretmen olarak çalıştığı sırada evlenen Akşener, 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi’nde araştırma görevlisi oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora ve yüksek lisans yaptı. 

Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı’nın ise kuruluşunu gerçekleştirdi ve başkanlığını yaptı.

Eşi Tuncer Akşener ile 1980 yılında evlenen Akşener, eşi ile birbirlerine ilk görüşte aşık olduklarını ve birbirlerine ilan-ı aşk ettiklerini söyledi.

Sıkı Maocu olan, eylemlere katılan ve Perinçek’in gazetelerini dağıtan Tuncer Akşener, Meral Akşener’e güzel mektuplar ve şiirler yazarmış.

Meral Akşener ise kendisine Safahat ve Necip Fazıl gibi solcuların ne kadar kızdığı eser varsa onları göndermiş. Arkadaşlıklarının siyasi tartışmalarla başladığını söyleyen Akşener eşini evlenmeden sağcı yaptığını söylüyor.

Ayrıca Tuncer Akşener bir grup arkadaşıyla solculuğu bırakınca devrimci arkadaşlarından çok ciddi dayak yemiş ve Tuncer Akşener bu olaylar nedeniyle iki yıl kaybetmiş!

Türk siyasetinin güçlü kadınlarından olan Akşener, eşiyle okurken nişanlanmak istemiş fakat iki aile de bu isteğe karşı çıkmış.

Bunun üzerine Tuncer Akşener evden kaçıp izini kaybettirirken, Meral Akşener ise açlık grevi yapmış. Fakat yine de Akşener’in ailesi okulları bitmeden çiftin nişanlanmasına izin vermemiş.

ODTÜ’lü makine mühendisi ve öğrencilik yıllarında siyasetle ilgilenen Tuncer Akşener’in Meral Akşener ile Fatih Akşener adında bir de oğulları var.

1984 yılı doğumlu Fatih Akşener, 2012 yılında Işıl Akşener ile Beylerbeyi Sarayı’nda düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Şimdi ise iki kez babaanne olan Meral Akşener’in Pars ve Ayda adında iki torunu var.

Ne düşünüyorsun?

Ücret Ödeyenlere Özel Paylaşımlar Yapmaya Başlamasıyla Çok Konuşulan Şeyma Subaşı’dan Açıklama Geldi

17 Mart’ta Yaşanan Son Dakika Magazin Haberlerini ve Güncel Magazin Olaylarını Anlatıyoruz!