içinde , , ,

Konya Barınağı’ndan Yavru Köpek Sahiplenen Danla Bilic, “Krizi Fırsata Çeviriyor” Diyen Kişiye Çok Sert Çıktı!

Konya Barınağı’nda yaşanan vahşet karşısında hepimizin kanı dondu, günlerdir hayvanseverler açlık ve hastalıkla cebelleşen bu canların tedavilerini yaptırıp; onları sahiplendirebilmek için canla başla çalışıyor.  Meriç Keskin’in Konya Barınağı’ndan …

Konya Barınağı’ndan Yavru Köpek Sahiplenen Danla Bilic, “Krizi Fırsata Çeviriyor” Diyen Kişiye Çok Sert Çıktı!

Konya Barınağı’nda yaşanan vahşet karşısında hepimizin kanı dondu, günlerdir hayvanseverler açlık ve hastalıkla cebelleşen bu canların tedavilerini yaptırıp; onları sahiplendirebilmek için canla başla çalışıyor.

Meriç Keskin’in Konya Barınağı’ndan kurtarılan ve başına kürekle vurulan bir canı sahiplenmesinin ardından bir güzel haber de Danla Bilic’den geldi. Yavru bir köpeği sahiplenen Danla Bilic, ‘Krizi fırsata çeviriyor’ diyen bir kişi karşısında isyan etti…

Konya Barınağı’nda çekilen o vahşet görüntüleri hâlâ akıllarımızda. Uzun süre de hafızamızdan silineceğe benzemiyor. Cani bir barınak çalışanı, bir köpeği başına kürekle vurarak öldürmüştü; hepiniz biliyorsunuz artık.

Bu vahşet görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından hayvanseverler Konya Barınağı’na akın etmiş, açlık, hastalık ve şiddetle mücadele eden hayvanları kurtarmışlardı.

Canlı canlı poşetler içinde ölüme terk edilen kediler, bir deri bir kemik; bir gram maması olmayan ve açlıktan birbirini yiyen hastalık içindeki köpekler… Vahşet ve içler acısı durum saymakla bitmez.

Neyse ki hâlâ iyi insanlar da var! Sosyal medya fenomeni ve blogger Meriç Keskin, kafasına kürekle vurulan hayvanlardan biri olan bu köpeği sahiplenmişti.

“O artık bizim çocuğumuz, onu sevgi manyağı yapacağız” diyen Keskin ile köpek dostunun kavuşması ise hepimizi duygulandırmıştı.

Bir güzel haber de hayvanlara olan sevgisiyle tanıdığımız sosyal medya fenomeni Danla Bilic’den geldi. Danla’nın da Konya Barınağı’ndan kurtarılan yavru bir köpeği sahipleneceğini öğrendik.

Hatırlarsanız Danla, İzmir depreminin ardından sahibini kaybeden iki kediyi de sahiplenmişti. Hatta bu kedilerden biri fazla kilosu yüzünden fenomen olan Patates’ti.

Danla’nın sağlığına kavuşması için zayıflatmaya çalıştığı ve paylaşımlarında sık sık yer verdiği Patates, fazla kiloları nedeniyle hayatını kaybetmişti…

İşte Konya Barınağı’ndan yavru köpek sahiplenen Danla, hakkında “krizi fırsata çeviriyor” diyen kişiye tepki gösterdi.

‘Meriç’in video 12 milyon izlendi, ben de kendimi ortaya atayım diyor, krizi fırsata çeviren ortada. Danla Bilic bana gram bile samimi gelmiyor artık. Bunu Patates öldükten bir gün sonra mutlu mutlu makyaj linki verdiğinde de söylemiştim’ diyen kişinin kim olduğunu bilmiyoruz ancak Danla’nın bu sözler karşısındaki çıkışı sert oldu.

“Patates öldükten sonra bırak link vermeyi yatağımdan çıkamadım ben diyen” Danla, “Emin ol köpeği senden daha sevgi dolu ve vefalı bir hayat bekliyor. Siz iyiliğin bile paylaşılmadığı bir dünya isteyecek kadar pis kalplisiniz. Sokaktaki bir canın tırnağı için bile seni harcarım” sözleriyle kendisine yöneltilen suçlamaya sert bir tepki gösterdi.

Bir Influencer’ı seversiniz sevmezsiniz, takip edersiniz ya da etmezsiniz ancak her fırsatta hayvanlara yardım eli uzatan insanları suçlamak yerine destek olmak gerektiğini düşünüyorum…

Meriç ve Danla çok güzel bir adım attılar ve diğer insanlara da örnek oldular. Darısı hepimizin başına… ❤️

Ha bu arada, Danla adını Pide koyduğu köpeğini almak için Ankara Barınağı’na gittiğini söylediği bir paylaşım yaptı!

Yavru köpek pideyi çok sevdiği için, Danla kendisine bu ismi vermiş… 😍

Yorumlara buyurun!

Ne düşünüyorsun?

45 gün önce evlenen Engincan Ural ve Merve Kaya boşanıyor mu?

Ünlü oyuncu Dwayne Johnson, geçmişte hırsızlık yaptığı marketteki tüm çikolata barlarını satın aldı